Su arıtma cihazı sektörü internette en çok rekabetin olduğu sektörlerden biri. Her geçen gün yeni bir girişimcinin bu alanda işe başlaması, büyük firmaların dominasyonu, pazar yerlerinden alıveriş yapmak isteyen kullanıcıların çokluğu arama motorlarında üst sıralarda alma yarışını sertleştiriyor.

Bu rekabet koşullarına ayak uyduramayan firmalar sektörden silinirken, markalaşmayı önceleyen ve kaliteli hizmet sunmak isteyen firmalar, dijital pazarlamayı doğru kullandıklarında işlerini büyütmenin yollarını keşfediyorlar.

Ankara’da uzun yıllar boyunca sektördeki birkaç önemli aktöre dijital pazarlama ve seo konusunda danışmanlık vermiş bir reklam ajansı olarak, işlerinizi büyütmenize yardımcı olabiliriz.

Neler yapabileceğimizi konuşmadan önce size soracağımız şu sorulara yanıtlar vermenizi rica ediyoruz.

 • Bir web siteniz var mı?
 • Web sitenizin göze estetik geldiğini düşünüyor musunuz?
 • Web siteniz kullanıcılar için aradıklarını bulabilecekleri bir sadelikte mi?
 • Web siteniz üzerinden satış yapıyor musunuz?
 • Su arıtma cihazları ve filtreleri hakkında doyurucu blog içeriğiniz var mı?
 • Sitenizi bir şekilde bulup gezinmeye başlayan bir kullanıcı, sitede herhangi bir etkileşimde bulunuyor mu? (Yorum yazmak, iletişim formunu doldurmak, sepete ekle butonuna tıklamak, e-bülteninize kaydolmak, size telefon etmek vs)
 • Sektörünüzle ilgili kaç aramada birinci sayfada sıralama elde etmiş durumdasınız?
 • İş yerinizi Google İşletmeler’e kaydettiniz mi?
 • Sitenizin trafiğini Google Search Console ve Google Analytics üzerinden ölçüyor musunuz?
 • Pazar yerlerinde satış yapıyor musunuz?
 • Pazar yerlerinde ürün satış sayfalarında görsel tasarım kullanıyor musunuz?
 • Sosyal medyayı ne ölçüde kullanıyorsunuz? Geri dönüş alabiliyor musunuz?
 • Video içerik oluşturdunuz mu?
 • İçerik pazarlama kanallarını kullanıyor musunuz?
 • Aylık cironuzdan memnun musunuz?

Bu soruların büyük bir kısmına hayır yanıtı veriyorsanız, şirketinizin webdeki sağlığı alarm vermeye başlamış demektir.

Çözüm Önerilerimiz

Ürün fotoğraflarınızı çekelim

Dijital satış ve pazarlama için en önemli parametre ürün fotoğrafıdır. Su arıtma cihazlarınızın ve kullandığınız filtrelerin iyi bir çözünürlükte, net ve güzel fotoğraflarının çekilmesi satış şansını artırır. İster kendi sitenizden isterseniz, trendyol gibi pazar yerlerinden satış yapın bu bir tercih değil zorunluluktur.

Web Sitenizi Yapalım

Eğer siteniz kullanışlı ve estetik değilse yeniden tasarlayalım. Modern, sade, hızlı, mobil uyumlu ve online satış yapan bir web sitesi, kurumsal kimliğinizin daha profesyonel ve güven verici görünmesini sağlar. Yeni müşteriler kazanmanın yolu güven verebilmekten geçer.

SEO Sıralamanızı Yükseltmek İçin Düzenli Blog İçerikleri Girelim

İlgili anahtar kelimelerde sıralamanızı yükseltmek ve site trafiğinizi artırmak için doyurucu ve özgün blog içerikleri yazalım. Kullanıcılardan geri dönüş alabilmek için yazılarda davranış tetikleyiciler kullanalım. Yazıların okunma sayılarını ve site trafiğini size raporlayalım.

Sosyal Medya Kanallarını Etkili Kullanmanızı Sağlayalım

Su arıtma cihazlarıyla ilgili sorulara (montaj, filtre değiştirme, parça sökme takma gibi) video içeriklerle verilen yanıtlar daha çok kullanıcı tarafından izleniyor ve youtube gibi platformlarda daha fazla etkileşim alıyor. Bu izlemeleri sıcak satışa çevirmek için neler yapabileceğimizi tartışalım.

Forumlardan ve Tavsiye Sitelerinden Yararlanmanızı Sağlayalım

Fiyatı 500 lirayı geçen ürünleri satın alma konusunda kullanıcıların ciddi bir araştırma sürecine girdikleri biliniyor. Firmanız ve cihazlarınız hakkında olumlu dönüşler alabilmeniz için kullandığımız yöntemleri size anlatalım. Yeni pazarlama kanalları oluşturalım.

Ürünlerinizi Görsel Tasarımlarla Anlatalım

Görseller ya da videolar kelimelerden çok daha etkildir. Ürününüzün faydalarını görsel infografiklerle fotoğraflarla tasarıma dönüştürelim. Kullanıcıların ilgilerini ve meraklarını bu yolla etkileşime çevirelim.

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Bize Ulaşın

Su arıtma sektörünü tanıyoruz. Rakiplerinizi biliyoruz. Sizin için neler yapabileceğimizi daha detaylı konuşmamız için bizimle bir randevu ayarlayın. İş yerinizde sizi ziyaret edelim. Beklentilerinizi ve taleplerinizi anlayalım. Ön görüşmeden sonra sizlere bir yol haritası çıkaralım. İletişim için tıklayınız.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir