Kendi e-ticaret sitelerini kurmak isteyen girişimciler için pek çok farklı alternatif yazılım bulunuyor. OpenCart, Magento, PrestaShop, Shopify, Woocommerce gibi pek çok yazılım webdeki e-ticaret sitelerinin büyük bir bölümünde kullanılıyor. Biz bu yazımızda WordPress ile uyumlu çalışan Woocommerce eklentisine en uyumlu ve binlerce kullanıcı tarafından test edilmiş ve olumlu dönüşler almış bazı çok satan temaları tanıtmaya çalışacağız.

Flatsome

Flatsome hem e-ticaret hem de kurumsal web sitesi tasarımları için en çok tercih edilen wordpress temalarından biridir. Temiz kod yapısı ve sitenin hızlı çalışmasını sağlayan veritabanı mimarisiyle themeforest platformunda en çok satan temalardan biridir.

Flatsome’ı diğer temalardan ayıran en önemli farklardan biri kendi sayfa düzenleyicisine sahip olmasıdır. Canlı bir özelleştiricide sürükle bırak yöntemiyle sitenizi kendi istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz.

Ayrıca deneyimsiz kullanıcılar için temada hazır pek çok sayfa ve blok tasarımı bulunmaktadır. Sayfaları, renkleri, yazı tiplerini, başlıkları değiştirebileceğiniz güçlü bir görsel CSS editörü de temaya dahildir.

Flatsome pek çok farklı sektör için tasarlanmış tek tıkla kurabileceğiniz onlarca hazır demoya sahiptir.

Woocommerce için ayrıca geliştirilmiş çeşitli çözümlerle e-ticaret mağazanızı istediğiniz gibi zenginleştirebilirsiniz.

Woodmart

Hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, önereceğimiz ikinci tema woodmart. Tema sitenizi düzenlemeniz için Elementor ya da WPBakery gibi iki gelişmiş sayfa düzenleyiciyi kullanmanıza izin veren gelişmiş bir kodlama yapısına sahip.

Temanın bir diğer olumlu özelliği farklı sektörler için oluşturulmuş ve tasarımı gayet iyi olan onlarca demoya sahip olması. Demoların kurulumu ve değiştirilmesi ise deneyimsiz kullanıcılar için bile çok zor değil.

400’den fazla blok tasarımıyla sitenizi istediğiniz gibi özelleştirmenize izin veren temada güçlü bir kütüphane desteği bulunuyor.

Sitenin hızlı açılması ve SEO açısından güçlü bir altyapı sunması ise rakiplerinin bir adım önüne geçmesine yol açıyor.

Ayrıca gerçekten çok ilgili ve sorunları çözmeye odaklı hızlı cevap veren bir destek biriminin de bulunduğunu belirtmekte fayda var.

35 binden fazla satan tema e-ticaret için oldukça güçlü araçlarla geliyor.

Porto

Porto hemen hemen her şeyi istediğiniz gibi değiştirmeye izin veren güçlü bir yönetici paneliyle geliyor. Diğer temalara nazaran güçlü bir header ve footer düzenleyicisi olması sitenin tasarımında daha çok esneklik sağlıyor.

Kusursuz mobil uyumluluk, optimize edilmiş hızlı site açılışı, SEO için oldukça temiz bir kodlama Porto’nun öne çıkan diğer yanları. Bu temada da Elementor ya da WPBakery sayfa oluşturucularından birini tercih edip, temanın demolarını istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz.

WordPress için yazılmış en önemli eklentilerin hepsiyle tam bir uyum içinde çalışması ve çevrimiçi dökümantasyonu Porto’nun çok tercih edilen temalar arasında olmasını sağlıyor.

Güçlü ve esnek bir çevrimiçi mağaza oluşturmaya imkan veren woocommerce özellikleriyle hem tekil ürün sayfanızı hem de mağazanızı kullanıcılar için en iyi alışveriş deneyimini sunacak şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

XSTORE

Bu temayı diğerlerinden ayıran en büyük farkı fiyatının nispeten daha düşük olması. Bu yazı yazıldığı sırada 49$’dan satılan tema rakipleri arasında en avantajlısı.

Herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan hem mağazanızı hem de tekil ürün sayfanızı sürükle bırak yöntemiyle dilediğinizce tasarlayabileceğiniz tema iki farklı sayfa düzenleyicisiyle çalışmanıza da olanak veriyor.

XSTORE sitenizin hızlı çalışabilmesi için yerleşik bir medya optimizasyon kodlamasıyla geliyor, ayrıca pek çok ücretli eklenti de siteye dahil. Tasarım sürecini kolaylaştıracak güçlü kütüphanesi ve temanın pek çok farklı sektör için önceden hazırlanmış demoları XSTORE’u en çok satan wordpress temalarından biri haline getiriyor.

Electro

Bu tema başlantıçta elektronik ürünler satan şirketler için tasarlanmış olsa da, yüksek satış sayılarına ulaştığından beri başka sektörler için de esnek çözümler üretmeye başlamıştır.

Kullanıcı dostu minimal tasarımı, mobil uyumlu ve her yönüyle tasarımcının müdahale etmesine izin veren yönetici paneliyle çok tercih edilen woocommerce temaları arasında kendisine yer buluyor.

7 ayrı demo ile sunulan tema, güçlü header ve footer tasarımlarıyla şık bir görünüme sahip. Farklı mağaza sayfa düzenleri seçebileceğiniz ve tekil ürünlerinizi dilediğinizce farklılaştırabileceğiniz tasarım şablonlarıyla e-ticaret süreçlerinizi kolaylaştırıyor.

Visual Composer sayfa düzenleyicisi temada canlı değişiklikler yapmanıza izin veriyor.

Studio Zeplin Profesyonel Çözümler Sunuyor

WordPress konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz wordpress teması kurma, e-ticaret sitesi yapımı, ürün yükleme, ürün fotoğrafı çekimipazaryerlerine sitenizin entegrasyonu gibi pek çok alanda çözümler sunmaktadır. Merak ettiğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Back to list

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir